Podujatia

5. ročník Modelového Európskeho parlamentu


Podujatie je organizované z iniciatívy európskeho kampusu Sciences Po v Dijone, s podporou Európskej komisie, Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu, Informačnej kancelárie na Slovensku Európskeho parlamentu, ako aj Francúzskeho inštitútu na Slovensku.  Modelový EP sa bude konať v piatok 12. októbra 2018 na Fakultu medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Cieľovou skupinou sú gymnazisti ovládajúci francúzsky jazyk, ktorí sa chcú hravým a praktickým spôsobom dozvedieť, ako funguje Európsky parlament. Počas dňa sa tak na chvíľu ocitnú v koži europoslancov, aby našli spoločné riešenie a kompromis pri prijímaní konkrétneho parlamentného uznesenia. Počas jednotlivých rozpráv môžu vystúpiť s príspevkom vo francúzštine alebo v slovenčine, pričom každý z účastníkov dostane tesne pred podujatím presne stanovenú úlohu.

 

Pre účastníkov

Pozývame všetkým gymnazistov, ktorých úroveň znalosti francúzskeho jazyka je minimálne B1. Program podujatia nájdete tu. Dajte nám prosím vedieť, či by Vaša škola/trieda mala záujem zúčastniť sa tohto podujatia do 21. SEPTEMBRA 2018 vyplnením priloženej prihlášky s menným zoznamom študentov, ktorí by sa chceli podujatia zúčastniť.

Odporúčaný počet účastníkov na jednu školu je 12-15 žiakov. Maximálny počet účastníkov je 100, nenechávajte si preto prihlasovanie na poslednú chvíľu.

Ak máte doplňujúce otázky, neváhajte nám napísať, radi odpovieme:

Kontakt : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

  • Dátum : 12 október 2018
  • Miesto : Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave