Podujatia

7. ročník pracovného veľtrhu Študenti & Podniky sa bude konať 12. apríla v Košiciach !

Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút a Francúzsky inštitút na Slovensku organizujú každý rok pracovný veľtrh Študenti & Podniky v spolupráci s Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou.

 

Podujatie bude prebiehať v doobedňajších hodinách a okrem stánkov, workshopov a prezentácie podnikov sa v rámci veľtrhu uskutoční aj okrúhly stôl.

 

6 predchádzajúcich ročníkov veľtrhu prebiehalo v Bratislave. 12. apríla 2018 sa bude tento veľtrh po prvýkrát konať v Košiciach.

 

Tohtoročný okrúhly stôl sa bude venovať téme profesijne orientovaných študijných programov na univerzitách: bakalárske profesijne orientované programy a magisterské programy v duálnej forme vzdelávania. Francúzski odborníci vysvetlia, ako prebiehajú tieto programy vo Francúzsku, ktoré umožňujú lepšie reagovať na potreby podnikov prípravou študentov na budúce povolanie a ich ľahšie a rýchlejšie uplatnenie na trhu práce.

 

Sme presvedčení, že o podujatie budú mať veľký záujem hlavne gymnazisti a študenti. Bude to pre nich príležitosť oboznámiť sa s fungovaním profesijne orientovaných študijných programov vo Francúzsku, ako aj stretnúť osobne zástupcov francúzskych podnikov na Slovensku.  

 

Účasť už potvrdili nasledovné podniky : Mazars, Altran, Lafarge Holcim, Bel, ISK-Colas, Kone, Lear Seating Corporation, Decathlon, Novares Slovakia Automotive, Schneider Electric...  

 

Študenti, ktorí sa plánujú podujatia zúčastniť, nech neváhajú prísť so svojim životopisom, pretože tieto podniky hľadajú šikovných spolupracovníkov a ponúkajú aj stáže.   

 

VSTUP VOĽNÝ PRE ŠTUDENTOV A PEDAGÓGOV

 

Program si môžete stiahnuť tu.

 

 

Udalosť :

  • Dátum : Štvrtok 12. apríla 2018 
  • Miesto : Univerzitná knižnica TUKE, Němcovej 7, 042 00 Košice