Podujatia

Slávnosť odovzdávania francúzskych diplomov

Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút v spolupráci s Francúzskym veľvyslanectvom a Francúzskym inštitútom na Slovensku organizuje 6. decembra slávnostné odovzdávanie francúzskych diplomov, ktoré sa bude konať v priestoroch Právnickej fakulty UK.

Viacerí slovenskí študenti si prevezmú francúzsky diplom z rúk J.E. pána veľvyslanca Christopha Léonzi a slovenských a francúzskych zástupcov partnerských univerzít. Tento milý slávnostný okamih predstavuje príležitosť zviditeľniť výsledky francúzsko-slovenskej spolupráce.


  
  • Dátum : 06 december 2018
  • Miesto :Právnická fakulta UK v Bratislave
Čítať ďalej...

5. ročník Modelového Európskeho parlamentu


Podujatie je organizované z iniciatívy európskeho kampusu Sciences Po v Dijone, s podporou Európskej komisie, Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu, Informačnej kancelárie na Slovensku Európskeho parlamentu, ako aj Francúzskeho inštitútu na Slovensku.  Modelový EP sa bude konať v piatok 12. októbra 2018 na Fakultu medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Cieľovou skupinou sú gymnazisti ovládajúci francúzsky jazyk, ktorí sa chcú hravým a praktickým spôsobom dozvedieť, ako funguje Európsky parlament. Počas dňa sa tak na chvíľu ocitnú v koži europoslancov, aby našli spoločné riešenie a kompromis pri prijímaní konkrétneho parlamentného uznesenia. Počas jednotlivých rozpráv môžu vystúpiť s príspevkom vo francúzštine alebo v slovenčine, pričom každý z účastníkov dostane tesne pred podujatím presne stanovenú úlohu.

 

Pre účastníkov

Pozývame všetkým gymnazistov, ktorých úroveň znalosti francúzskeho jazyka je minimálne B1. Program podujatia nájdete tu. Dajte nám prosím vedieť, či by Vaša škola/trieda mala záujem zúčastniť sa tohto podujatia do 21. SEPTEMBRA 2018 vyplnením priloženej prihlášky s menným zoznamom študentov, ktorí by sa chceli podujatia zúčastniť.

Odporúčaný počet účastníkov na jednu školu je 12-15 žiakov. Maximálny počet účastníkov je 100, nenechávajte si preto prihlasovanie na poslednú chvíľu.

Ak máte doplňujúce otázky, neváhajte nám napísať, radi odpovieme:

Kontakt : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

  • Dátum : 12 október 2018
  • Miesto : Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave
Čítať ďalej...

Študentský veľtrh Akadémia Vapac 09.-11. október 2018


 

 

Campus France Slovensko, SFUI a európsky kampus Sciences Po Dijon Vás čakajú v spoločnom stánku na študentskom veľtrhu Akadémia & Vapac, ktorý sa bude konať od 09. do 11. októbra 2018 v Národnom Tenisovom Centre v Bratislave.

Akadémia & Vapac je každoročným medzinárodným podujatím pre študentov a stredoškolákov, ktorí chcú získať bližšie informácie o možnostiach štúdia na Slovensku alebo v zahraničí. Veľtrhu sa zúčastnia okrem slovenských univerzít aj univerzity z ČR, z Francúzska, z Rakúska, z Nemecka, z Maďarska, z Anglicka, z Holandska, z Cypru a z USA.

Záujemcovia o štúdium vo Francúzsku nás nájdu v stánku č. 45. Poskytneme im informácie o možnostiach štipendií, príspevkoch na ubytovanie, ako si nájsť ubytovanie a ako sa prihlásiť na fr. univerzitu. V našom stánku získajú taktiež informácie o možnosti absolvovať čiastočne frankofónne štúdium na Slovensku.

 

Podrobnejšie informácie http://www.akademiavapac.sk/sk/

Raster výstavnej plochy na stiahnutie

 

  • Dátum : 09-11 október 2018
  • Miesto : Bratislava
Čítať ďalej...

Prednášky hosťujúcich pedagógov z Université de Maurice

V pondelok 25. 6. 2018 Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici navštívia hosťujúci pedagógovia z Université de Maurice.

Všetkým záujemcom ponúkame nasledujúci program:

 

9.00 - 10.30 "Le système éducatif mauricien et l'Université de Maurice"

(prednášajúca Vina Ballgobin)

 

10.45 - 12.15 "La littérature mauricienne: un focus sur la poésie"

(prednášajúci Bruno Cunniah)

 

Prednášky sa uskutočnia v miestnosti č. K006 na Tajovského 51; Filozofická fakulta UMB.

 

  • Dátum : Jún 2018 
  • Miesto : Filozofická fakulta UMB, Banská Bystrica
Čítať ďalej...

7. ročník pracovného veľtrhu Študenti & Podniky sa bude konať 12. apríla v Košiciach !

Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút a Francúzsky inštitút na Slovensku organizujú každý rok pracovný veľtrh Študenti & Podniky v spolupráci s Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou.

 

Podujatie bude prebiehať v doobedňajších hodinách a okrem stánkov, workshopov a prezentácie podnikov sa v rámci veľtrhu uskutoční aj okrúhly stôl.

 

6 predchádzajúcich ročníkov veľtrhu prebiehalo v Bratislave. 12. apríla 2018 sa bude tento veľtrh po prvýkrát konať v Košiciach.

 

Tohtoročný okrúhly stôl sa bude venovať téme profesijne orientovaných študijných programov na univerzitách: bakalárske profesijne orientované programy a magisterské programy v duálnej forme vzdelávania. Francúzski odborníci vysvetlia, ako prebiehajú tieto programy vo Francúzsku, ktoré umožňujú lepšie reagovať na potreby podnikov prípravou študentov na budúce povolanie a ich ľahšie a rýchlejšie uplatnenie na trhu práce.

 

Sme presvedčení, že o podujatie budú mať veľký záujem hlavne gymnazisti a študenti. Bude to pre nich príležitosť oboznámiť sa s fungovaním profesijne orientovaných študijných programov vo Francúzsku, ako aj stretnúť osobne zástupcov francúzskych podnikov na Slovensku.  

 

Účasť už potvrdili nasledovné podniky : Mazars, Altran, Lafarge Holcim, Bel, ISK-Colas, Kone, Lear Seating Corporation, Decathlon, Novares Slovakia Automotive, Schneider Electric...  

 

Študenti, ktorí sa plánujú podujatia zúčastniť, nech neváhajú prísť so svojim životopisom, pretože tieto podniky hľadajú šikovných spolupracovníkov a ponúkajú aj stáže.   

 

VSTUP VOĽNÝ PRE ŠTUDENTOV A PEDAGÓGOV

 

Program si môžete stiahnuť tu.

 

 

Udalosť :

  • Dátum : Štvrtok 12. apríla 2018 
  • Miesto : Univerzitná knižnica TUKE, Němcovej 7, 042 00 Košice
Čítať ďalej...